"Stowarzyszenie Warsztaty Idei Obywateli Rzeczypospolitej w ramach swoich celów statutowych organizuje „Warsztaty polskości w Kazachstanie – Jasna Polana 2014”. Nasi rodacy skazani są tam na osamotnienie. Brakuje im kontaktu z Ojczyzną, polskim językiem i kulturą. Sytuacja jest najbardziej dramatyczna w małych miejscowościach, takich jak Jasna Polana, w której mieszka 2,5 tys. Polaków, a brakuje chociażby jednego polskiego nauczyciela.

Organizujemy wyjazd na jeden miesiąc dla około 6 osób do Jasnej Polany do Domu Polskiego w Kazachstanie. Zadania dla wolontariuszy to m.in.: zajęcia z historii, języka, pokazy klasycznych polskich filmów.

Zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie tego przedsięwzięcia.

23 kwietnia br. o godz. 18 w Pałacu Działyńskich organizujemy koncert charytatywny na ten cel. Wystąpią: Wiesław Bednarek (bas), chór Rotondo pod dyrekcją Natalii Sobkowiak-Bolewskiej oraz utalentowani uczniowie poznańskich muzycznych szkół średnich. W programie utwory m.in. Chopina, Karłowicza, Wacława z Szamotuł, Mikołaja Gomółki. Wstęp wolny. Zachęcamy jednak do zakupu cegiełek o nominale 20 zł."

Kontakt

Korporacja Akademicka „Roma”

ul. Homera 133
60-461 Poznań

korporacja.roma@gmail.com

więcej

Szukaj

Design: Solmedia 2024